Category Archives for "vzťahy"

Čo vlastne tí muži chcú?

K občasným treniciam vyplývajúcim zo známeho „muži sú z Marsu a ženy z Venuše“ dochádza celkom štandardne. Napriek evidentným rozdielom je pravda taká, že protipóly sa navzájom priťahujú. Je to skrátka tak, že muži si život bez žien jednoducho nedokážu predstaviť. A vlastne ani nechcú. Existuje však niekoľko vecí, ktoré na dámach vždy radi uvítajú a vedia aj patrične odmeniť. Viete, ktoré to sú?

Otvorte sa navzájom a zažívajte interaktívny sex

Väčšina mužov považuje ticho a pasivitu v posteli za prekážku k dosiahnutiu uspokojivého sexu. Možno neuveríte, ale chlapovi nestačí len dosiahnuť vyvrcholenie. Tým preňho „fajka nehasne“!

Potrebuje mať jasný pocit, že vás uspokojil a že ste si intímne chvíle s ním užili. Synonymom nezabudnuteľného sexu je práve toto! Nič viac, nič menej! Vedomie, že ste si to s ním užili, mu pomáha podvedome si k vám vytvárať ešte silnejšie emocionálne puto. To je kľúč k úžasným interaktívnym posteľným hrám: sex, počas ktorého si obe strany dávajú najavo, ako si to užívajú!

Myslite však na jedno: muži sú čokoľvek, len nie empatickí čitatelia vašich pocitov a myšlienok. Potrebujú vedieť, čo sa vám v posteli páči. Čo je pre vás vzrušujúce, čo si viete najlepšie vychutnať. Ak chcete, aby vám to dali, musíte im to minimálne naznačiť!

No ale vzhľadom na to, že chlapi majú problémy aj s tušením skrytých významov, ideálne je, keď im to na rovinu poviete! Možno je to menej romantické, ale odmenou vám bude istota, že to tomu vášmu došlo!

Takže zhrnuté a podčiarknuté: muži potrebujú v posteli spätnú väzbu a vedenie! Potom sa môžu s ľahkosťou a neuveriteľnou motiváciou pustiť do vzrušujúcej hry, v ktorej sa dávajú body za uspokojenie! Ten pocit, ktorý to v nich roznieti – o tom, že sú borci – ich rozžiari ako vianočný stromček. Budú vás proste milovať! Ešte viac, ako si doteraz mysleli, že sa vôbec dá!

Ale aby sa nezabudlo ešte na jednu dôležitú vec! Aj muži majú svoje túžby a sny! Každému sa páči niečo iné, takže zovšeobecňovať nemá veľký význam.

Ak však hovoríme o interaktívnom sexe, aj vy by ste mali vedieť, čo vlastne od vás vaša mužská polovička chce. Väčšina chlapov je vplyvom rodovo stereotypnej výchovy na ich veľkú škodu naučená, že vyjadrovať svoje emócie nie je mužské! Takže celkom ľahko sa môže stať, že sa vám ten váš sám od seba jednoducho neotvorí.

Vašou úlohou je zbúrať tieto zábrany a dať mu najavo, že pred vami nemusí mať tajnosti. Takto z neho dostanete informácie, ktoré vám pomôžu urobiť v spálni z rozpačitého sóla harmonickú symfóniu. Skrátka zohraný sex. Taký, ktorý bude pre obe strany zážitkom!

Skúste menej obkecávať a ísť priamo k veci

Váš chlap vás má skutočne rád a s radosťou vám v čomkoľvek pomôže! Ak od neho niečo chcete, skúste sa dostať k jadru trochu rýchlejšie! Musíte totiž brať do úvahy ďalšiu čisto mužskú vlastnosť! Muži sa nedokážu sústrediť na vaše dlhé preslovy! Aj pri najväčšej snahe sa po pár chvíľach v myšlienkach zatúlajú niekam celkom inam.

Výsledok? Drali ste si hlasivky a, bohužiaľ, nadarmo! Informácia, ktorú ste chceli svojmu fešákovi podať, jednoducho nebola prijatá a spracovaná. Tak vzniká mnoho celkom zbytočných hádok alebo tichého trucovania! A pritom sa tomu dá vyhnúť celkom jednoducho: hovorte priamo k veci!

Keď svojmu miláčikovi líčite problémy, ktoré sa objavili s kolegami v práci, skráťte to! Dostaňte sa k jadru a vynechajte celú story, ktorá viedla k vašim pracovným nepríjemnostiam. Prečo? Nuž, jednoducho preto, lebo chlapa proste nezaujíma celý príbeh s jeho kvetnatosťou a dramatickými zákutiami… Potrebuje zistiť, kde je problém a ak sa dá, pokúsiť sa pomôcť vám ho vyriešiť!

Jasné, možno teraz namietate, že niekedy nechcete vyriešiť žiadny problém. Proste potrebujete len to, aby vás niekto vypočul. A kto by mal byť tou bútľavou vŕbou, keď nie práve človek, ku ktorému máte najbližšie? Aj toto, samozrejme, patrí do zdravého vzťahu. Musíte sa navzájom podporovať a dokázať sa emocionálne podržať!

V takom prípade skúste začať vaše rozprávanie krátkym upozornením! Akým? Dajte mu jednoducho vedieť, že sa cítite pod psa a potrebujete sa mu vyžalovať. Aby vás len vypočul bez potreby hľadať riešenie.

Ak ho takto dopredu „naprogramujete“ na pozorné počúvanie, určite sa posnaží, čo mu budú len sily stačiť. Veď je tu preto, aby sa o vás staral. Tým, že vás vypočuje, svoju „misiu“ si splní! Punktum! Zasa sme raz pri tom, že muži sa potrebujú cítiť dôležití!

Pre vás možno vtipné, ale je to tak. Ale, keď už máte doma toho „Marťana“, tak skúste občas nad ním mávnuť rukou a brať ho takého, aký je. Verte či neverte: jeho prvoradým cieľom je aj tak rozsvietiť svoju „Venušu“. Aby bola najjasnejšou „hviezdou“ na nebi. Aby bol vaším princom a vy jeho Večernicou:-)

15 príznakov že vás podvádza…

Nie vždy je všetko čiernobiele a nie vždy sa dá podľa nasledujúcich znakov stopercentne určiť, že vaša drahá polovička vám zahýba, ale… Ak sa vám z nižšie uvedených situácií niekoľko zdá až príliš povedomých, je na čase zbystriť pozornosť! Niektoré indície sú jednoznačné, iné môžu spúšťať len falošný poplach. Každopádne, je dobré o nich vedieť.

Aké sú teda „príznaky“ mužskej nevery? Vybrali a prehľadne sme pre vás zoradili tie najčastejšie:

 1. Na jeho oblečení sa objavujú stopy kozmetiky inej ženy, napr. rúž alebo zvyšky mejkapu. Registrujete často aj podozrivo cudziu vôňu na jeho odeve alebo vo vlasoch.
 2. Zrazu pracuje dlhšie ako zvyčajne, zostáva v práci dlho do noci, prípadne chodí častejšie na služobné cesty. Samozrejme, niekedy ide skutočne len o obdobie s väčším náporom v zamestnaní, ale pokiaľ sa vyššie uvedené stáva pravidlom a vzniklo to náhle, je to viac než podozrivé.
 3. Neveru môžu signalizovať aj zvýšené výdavky na životný štýl, na stravovanie mimo domu, prípadne ubytovanie a koníčky, ktoré nezdieľate s ním.
 4. Nepočúva vás, často je zahĺbený do svojich myšlienok a aj keď je s vami, zdá sa vám, že je mysľou niekde inde, máte pocit, že si vás nevšíma, ignoruje vás, takpovediac „naoko“ sa však snaží byť s vami.
 5. Dbá oveľa viac o svoj vzhľad, hygienu a obliekanie, sprchuje sa častejšie ako inokedy, vždy sa „dá do pucu“ pred príchodom do postele, aj keď to doteraz pravidelne nerobil. Môže to znamenať, že sa snaží zakryť pach cudzej ženy.
 6. Blikajúcu poplašnú kontrolku, upozorňujúcu vás, že niečo nie je možno v poriadku, predstavuje aj neobvyklé a výrazné nadšenie pre novú kolegyňu v práci či vašu priateľku, o ktorej podozrivo často hovorí v pozitívnom zmysle.
 7. Je útočný, keď sa ho pýtate, kde bol a čo robil, obviňuje vás, že ho kontrolujete, že mu nedôverujete a ste príliš žiarlivá. Tento typ správania býva najčastejším spôsobom obrany neverných mužov. Cieľom je doviesť vás k tomu, aby ste o sebe začali pochybovať a stratili svoju „bezdôvodnú“ podozrievavosť.
 8. Odcudzili ste sa – romantické večere, objatia, bozky sú minulosťou, nevíta vás s radosťou po príchode domov. Vzťah sa nedá ťahať na dve strany a okrem toho je možné, že ho trápia výčitky svedomia, preto si vytvára od vás citový aj fyzický odstup.
 9. Má pred vami tajnosti. Častejšie než zvyčajne pozerá do počítača alebo kontroluje svoj mobilný telefón. Keď vojdete do izby, rýchlo preklikáva otvorené webové stránky. Ak sa pri čítaní sms správ červená alebo tvári neobvykle, pravdepodobne ste ho prichytili „pri čine“. Telefonuje zásadne mimo vás, mobil si nosí so sebou aj do sprchy a na WC.
 10. Vymazáva hovory a sms-ky v mobile, aby zakryl po sebe priame a evidentné dôkazy.
 11. Nemá chuť na sex, vyhýba sa intímnostiam – ak má dostatok „zmyselností“inde, doma mu nechýbajú. Pozor však: v začiatočných štádiách nevery to väčšinou býva naopak a polovička sa snaží byť v posteli aktívna, aby vo vás nevyvolala tieň podozrenia.
 12. Často sa mu neviete dovolať, telefón máva vypnutý, alebo vám nedvíha. Na otázku prečo nereaguje na vaše telefonáty vám odpovedá podráždene a vymýšľa si rôzne a často zvláštne výhovorky.
 13. Odrazu potrebuje veľa súkromia. Vadí mu váš pobyt v miestnosti s ním, spoločná večera, vašu spoločnosť nevníma s radosťou, ale máte pocit, akoby ste mu boli na príťaž.
 14. Pravidelne čistí interiér auta, aj keď to predtým nerobil. Ide o ďalší veľmi častý spôsob zahladzovania stôp po prítomnosti inej ženy.
 15. Signály zvonku – často vás na jeho zvláštne správanie upozorní rodina, priatelia, či kolegovia. Nemusí to, samozrejme, ešte nič znamenať, ale niekedy práve nezainteresované osoby vidia viac, ako vy. Nenadarmo sa hovorí o tom, že „láska je slepá“.