15 príznakov že vás podvádza…

Nie vždy je všetko čiernobiele a nie vždy sa dá podľa nasledujúcich znakov stopercentne určiť, že vaša drahá polovička vám zahýba, ale… Ak sa vám z nižšie uvedených situácií niekoľko zdá až príliš povedomých, je na čase zbystriť pozornosť! Niektoré indície sú jednoznačné, iné môžu spúšťať len falošný poplach. Každopádne, je dobré o nich vedieť.

Aké sú teda „príznaky“ mužskej nevery? Vybrali a prehľadne sme pre vás zoradili tie najčastejšie:

 1. Na jeho oblečení sa objavujú stopy kozmetiky inej ženy, napr. rúž alebo zvyšky mejkapu. Registrujete často aj podozrivo cudziu vôňu na jeho odeve alebo vo vlasoch.
 2. Zrazu pracuje dlhšie ako zvyčajne, zostáva v práci dlho do noci, prípadne chodí častejšie na služobné cesty. Samozrejme, niekedy ide skutočne len o obdobie s väčším náporom v zamestnaní, ale pokiaľ sa vyššie uvedené stáva pravidlom a vzniklo to náhle, je to viac než podozrivé.
 3. Neveru môžu signalizovať aj zvýšené výdavky na životný štýl, na stravovanie mimo domu, prípadne ubytovanie a koníčky, ktoré nezdieľate s ním.
 4. Nepočúva vás, často je zahĺbený do svojich myšlienok a aj keď je s vami, zdá sa vám, že je mysľou niekde inde, máte pocit, že si vás nevšíma, ignoruje vás, takpovediac „naoko“ sa však snaží byť s vami.
 5. Dbá oveľa viac o svoj vzhľad, hygienu a obliekanie, sprchuje sa častejšie ako inokedy, vždy sa „dá do pucu“ pred príchodom do postele, aj keď to doteraz pravidelne nerobil. Môže to znamenať, že sa snaží zakryť pach cudzej ženy.
 6. Blikajúcu poplašnú kontrolku, upozorňujúcu vás, že niečo nie je možno v poriadku, predstavuje aj neobvyklé a výrazné nadšenie pre novú kolegyňu v práci či vašu priateľku, o ktorej podozrivo často hovorí v pozitívnom zmysle.
 7. Je útočný, keď sa ho pýtate, kde bol a čo robil, obviňuje vás, že ho kontrolujete, že mu nedôverujete a ste príliš žiarlivá. Tento typ správania býva najčastejším spôsobom obrany neverných mužov. Cieľom je doviesť vás k tomu, aby ste o sebe začali pochybovať a stratili svoju „bezdôvodnú“ podozrievavosť.
 8. Odcudzili ste sa – romantické večere, objatia, bozky sú minulosťou, nevíta vás s radosťou po príchode domov. Vzťah sa nedá ťahať na dve strany a okrem toho je možné, že ho trápia výčitky svedomia, preto si vytvára od vás citový aj fyzický odstup.
 9. Má pred vami tajnosti. Častejšie než zvyčajne pozerá do počítača alebo kontroluje svoj mobilný telefón. Keď vojdete do izby, rýchlo preklikáva otvorené webové stránky. Ak sa pri čítaní sms správ červená alebo tvári neobvykle, pravdepodobne ste ho prichytili „pri čine“. Telefonuje zásadne mimo vás, mobil si nosí so sebou aj do sprchy a na WC.
 10. Vymazáva hovory a sms-ky v mobile, aby zakryl po sebe priame a evidentné dôkazy.
 11. Nemá chuť na sex, vyhýba sa intímnostiam – ak má dostatok „zmyselností“inde, doma mu nechýbajú. Pozor však: v začiatočných štádiách nevery to väčšinou býva naopak a polovička sa snaží byť v posteli aktívna, aby vo vás nevyvolala tieň podozrenia.
 12. Často sa mu neviete dovolať, telefón máva vypnutý, alebo vám nedvíha. Na otázku prečo nereaguje na vaše telefonáty vám odpovedá podráždene a vymýšľa si rôzne a často zvláštne výhovorky.
 13. Odrazu potrebuje veľa súkromia. Vadí mu váš pobyt v miestnosti s ním, spoločná večera, vašu spoločnosť nevníma s radosťou, ale máte pocit, akoby ste mu boli na príťaž.
 14. Pravidelne čistí interiér auta, aj keď to predtým nerobil. Ide o ďalší veľmi častý spôsob zahladzovania stôp po prítomnosti inej ženy.
 15. Signály zvonku – často vás na jeho zvláštne správanie upozorní rodina, priatelia, či kolegovia. Nemusí to, samozrejme, ešte nič znamenať, ale niekedy práve nezainteresované osoby vidia viac, ako vy. Nenadarmo sa hovorí o tom, že „láska je slepá“.

Rastislav Teplánský

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Comment: