Vaginálne mykózy – nekonečný príbeh….

Určite to poznáte, náhle neznesiteľné svrbenie „tam dole“. Príčin môže byť viacero, ale najčastejšou z nich býva kvasinkové ochorenie, ktoré zasiahne práve vaše intímne partie. Táto často sa opakujúca nepríjemnosť sa objavuje najmä po dlhšie trvajúcej antibiotickej liečbe.

O tom, že to nie je nič príjemné asi nemá zmysel hovoriť. Ak ste to zažili, iste viete, o čom je reč. Nejde o nič zriedkavé a štatistiky hovoria o tom, že vaginálnu mykózu prekoná minimálne raz za život každá žena.

Ako na potvoru sa zvyčajne objavia prvé – za to však naliehavé – príznaky práve vtedy, keď je najbližšia lekáreň zatvorená. Dobrou správou je, že existuje aj účinná prvá pomoc, a to dokonca prírodná.

Ak ste milovníčkou byliniek, tak určite nebude vo vašej prírodnej lekárničke rebríček obyčajný, ľudovo nazývaný aj myší chvost. Ak si domácu prírodnú „apatieku“ nevediete, po prečítaní našich riadkov si určite túto liečivú rastlinu pre prípad núdze zadovážite.

Môže byť vašou záchranou, keď by ste pre neznesiteľné svrbenie aj steny škriabali a antimykotické mastičky nebudú k dispozícii. Ponúkame vám recept na sedací kúpeľ, ktorý vám síce vašu mykózu ihneď nevylieči, ale určite zmierni, v mnohých prípadoch až odstráni úporné svrbenie sprevádzajúce toto ochorenie.

Návšteva lekára či lekárne na druhý deň bude síce potrebná, ale ako prvú pomoc už tento recept ocenilo nemálo žien. Zdá sa to až príliš jednoduché, ale ak vás mykóza prekvapí nepripravenú, určite po aplikácii sedacieho kúpeľa, ktorého recept nájdete na nasledujúcich riadkoch, pocítite na vlastnej koži jeho až prekvapujúco silné účinky. V prípade núdze je to skutočne riešenie na nezaplatenie!

Antimykotický sedací kúpeľ z myšieho chvosta:

  • 100 gramov sušeného myšieho chvostu necháte cez noc lúhovať v studenej vode.
  • Ráno precedíte, uvediete do varu a výluh pridáte do kúpeľa.
  • Tento domáci recept poskytuje okamžitú úľavu od svrbenia.

Rastislav Teplánský

Click Here to Leave a Comment Below

Leave a Comment: